Letní orchestr mladých 2019

Letní orchestr mladých 2019 se nesl v duchu přesunu místa konání kurzů, které se přesídlily z již tradiční Litomyšli do krásných prostor oseckého kláštera v severních Čechách.  Místo se ukázalo k pořádání letních kurzů vellmi vhodné a všichni účastníci si rychle přivykli novým prostorám.

Vedení orchestru a nácvik programu, s ryze českým repertoárem, se ujali dva skvělí dirigenti Robert Kružík a Joel Hána. Jako sólisté, ve skladbě Františka Kramáře, se představili Lukáš Ditrich a Jan Czech.

Lektory kurzů se stali, jako již je na Letním orchestru mladých zvykem, mladí hráči a členové profesionálních symfonických orchestrů. Postu koncertního mistra se ujala již po třetí Marie Mátlová.

Vyvrcholením kurzů se staly, jako již tradičně, dva závěrečné koncerty v sále oseckého kláštera a v Betlémské kapli v Praze. Na programu zazněla Intráda Saltus taranis od současného autora Jana Zástěry v podání žesťového uskupení letního orchestru mladých za pomoci bicích nástrojů. Dále koncert pokračoval skladbou Vyšehrad od B. Smetany, Vodník Antonína Dvořáka a již zmíněným Koncertem pro dva klarinety od Františka Kramáře. Jako přídavek mohli návštěvníci koncertu slyšet Dvořákův Slovanský tanec č. 1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *