Letní orchestr mladých 2019

Letní orchestr mladých 2019 se nesl v duchu přesunu místa konání kurzů, které se přesídlily z již tradiční Litomyšli do krásných prostor oseckého kláštera v severních Čechách.  Místo se ukázalo k pořádání letních kurzů vellmi vhodné a všichni účastníci si rychle přivykli novým prostorám.

Vedení orchestru a nácvik programu, s ryze českým repertoárem, se ujali dva skvělí dirigenti Robert Kružík a Joel Hána. Jako sólisté, ve skladbě Františka Kramáře, se představili Lukáš Ditrich a Jan Czech.

Lektory kurzů se stali, jako již je na Letním orchestru mladých zvykem, mladí hráči a členové profesionálních symfonických orchestrů. Postu koncertního mistra se ujala již po třetí Marie Mátlová.

Vyvrcholením kurzů se staly, jako již tradičně, dva závěrečné koncerty v sále oseckého kláštera a v Betlémské kapli v Praze. Na programu zazněla Intráda Saltus taranis od současného autora Jana Zástěry v podání žesťového uskupení letního orchestru mladých za pomoci bicích nástrojů. Dále koncert pokračoval skladbou Vyšehrad od B. Smetany, Vodník Antonína Dvořáka a již zmíněným Koncertem pro dva klarinety od Františka Kramáře. Jako přídavek mohli návštěvníci koncertu slyšet Dvořákův Slovanský tanec č. 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *